25.10.2014 17:00

BC Darren Chrudim 80:68 TJ Sokol Kbely (21:17, 37:33, 59:55)

Body a sestava: Dosoudil K. 21 bodů, Chalupník M. 19 bodů, Soudek J. 17 bodů(4 úspěšné tříbodové pokusy), Votava O. 7 bodů, Bubeník J. 4 body, Zítko O. 4 body, Truneček L. 4 body, Večeřa J. 4 body, Táborský Z., Havlín K.

Hodnocení trenéra:

V prvním domácím utkání jsme přivítali dalšího ze zástupců pražských týmů – Sokol Kbely. Hra tohoto týmu byla postavena pouze na jednom hráči Ondřeji Maňákovi, který nám hned od začátku dělal problémy. Celý zápas jsme si udržovali mírný náskok. Pomohlo nám až zaměření na jejich nejlepšího hráče Maňáka, kterého ve třetí čtvrtině výborně bránil Jan Večeřa. Zlom nastal ve 4. čtvrtině, kdy jsme nastoupili na soupeře se zónovou obranou a dovolili mu skórovat pouze 13 bodů.  Myslím, že zápas jsme mohli rozhodnut mnohem dříve, ale vlastními chybami jsme hostům dávali šanci na dobrý výsledek. Jmenovitě bych kromě bodového trojlístku Dosoudil, Chalupník, Soudek (dohromady 57 bodů) vyzdvihl také velice dobrou obranu Jana Večeři na již zmíněném Maňákovi.

BC Darren Chrudim 104: 73 Basket Poděbrady (24:16, 51:35, 72:54)

Body a sestava: Dosoudil K. 21 bodů, Chalupník M. 21 bodů, Votava O. 19 bodů, Soudek J, 18 bodů, Bubeník J. 15 bodů, Zítko O. 4 body, Táborský Z. 3 body, Havlín K. 2 body, Večeřa J. 1 bod, Truneček L.

V neděli jsme přivítali tým z Poděbrad, který přijel v okleštěné sestavě. Na soupeře jsme doslova vlítli a už v prvním poločase jsme si vytvořili náskok až 22 bodů. Poděbrady působily odevzdaným dojmem, bohužel opět po sérii našich chyb se dostaly na rozdíl pouhých 7 bodů. Závěr 3. čtvrtiny jsme zakončili bodovou šňůrou 11:2 a tím asi rozhodli celé utkání.  Poslední část utkání už se jen "dohrávala" a bylo pouze otázkou času, kdy dáme první STOVKU ve druhé lize(skupiny B) této sezóny. Stovku nakonec trefil trojkou Marcel Chalupník a má tak za povinnost přispět zelenou lahví do týmové pokladničky!!

Za celý víkend bych rád vyzdvihl týmový výkon v útoku celého týmu. Tento fakt potvrzuje i to, že v neděli se všichni zapsali do střelecké listiny až na L. Trunečka, kterému to neumožnilo zranění ramene.