U17 - vítězství v koncovkách

24.11.2014 13:06

O tomto víkendu zavítal do chrudimské haly soupeř z Nové Paky. I když přijel v oslabené sestavě díky marodce, přesto to byl velice silný soupeř a oba zápasy nabídly drama až do konce. Ten byl v obou případech šťastnější pro domácí.

TJ Sokol BC Darren Chrudim - Sokol Nová Paka 69:68 (22:19, 33:40, 56:49)

Utkání s velice silným soupeřem začalo vyrovnanou první čtvrtinou, ve které si až v závěru domácí vytvořili mírný náskok. Druhá čtvrtina začala desetibodovou šňůrou pro hosty a domácí měli co dohánět. Velkým problémem bylo opět neproměňování šancí pod košem. Po přestávce domácí zlepšili obranu a prvních  7 minut se odehrálo se skórem 19:1 !!!! V této čtvrtině kraloval především Kolář, který konečně využil svůj potenciál pod oběma koši. Když potom ve 4-té minutě  poslední čtvrtiny zvyšoval Plíšek trojkou náskok domácích na 12 bodů, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Opak byl ale pravdou a koncovka nabídla drama se šťastným koncem pro domácí, kteří ubránili vítězství o jediný bod.

Sestava a body domácí: Plíšek 20, Kolář 16, Mareček 14, Půlpán 6, Močka 6, Víšek 5, Straka 2, Kalabis, Letáček, Vaněk, Procházka, Mošner. Trestné hody 8/3

TJ Sokol BC Darren Chrudim - Sokol Nová Paka 69:66 (14:18, 33:34, 55:54)

Druhé utkání nabídlo opět dramatickou podívanou až do konce. Tři čtvrtiny se soupeři střídali ve vedení, aby do poslední fáze vstupovali domácí s jednobodovým náskokem. Hosté vstoupili do poslední čtvrtiny šňůrou 8:2 a zápas se začal přiklánět na jejich stranu. Ještě dvě minuty před koncem vedli hosté o 4 body. Domácí ale posbírali zbytek sil a s velkou bojovností dokázali výsledek otočit v poslední minutě, kterou vyhráli 8:2, především zásluhou Plíška, který trojkou obrátil skóre o 1 bod a 6 vteřin před  koncem trestnými body stanovil konečné vítězství o 3 body.

Sestava a body domácí : Plíšek 28 (6 trojek), Mareček 12, Moučka 10, Víšek 9, Kolář 8, Půlpán 1, Straka 1,  Kalabis, Letáček, Vaněk, Procházka, Mošner. Trestné hody 14/5.