U17 – 2x vítězně

15.03.2015 17:25

TJ Sokol BC Darren Chrudim – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 67:49 (19:20, 31:32, 48:40)

Domácí vstoupili do utkání odhodlaní odčinit dvě porážky z Nové Paky. Bohužel začátek utkání jim vůbec nevyšel a za minutu už prohrávali 0:6. Po oddechovém čase nastalo mírné zlepšení, ale trápení to bylo prakticky celý první poločas, který soupeř vyhrál o jeden bod. Zásadní obrat v utkání nastal v páté minutě třetí čtvrtiny, kdy domácí prohrávali o 4 body. Hráči konečně zvýšili obrátky a trojlístek Mareček, Plíšek, Straka nasázel soupeři 14 bodů za sebou a soupeř prakticky přestal klást odpor. V poslední čtvrtině se náskok vyšplhal na konečný rozdíl 18 bodů.

Sestava a body domácích : Straka 14, Procházka 12, Mikšovský 11, Mareček 11, Víšek 7, Plíšek 6, Kalabis 4, Moučka 2, Mošner, Půlpán, Letáček, Vaněk. Trestné hody 7/2

Do začátku utkání nastoupil ze strany domácích zcela jiný tým. Hráči bojovali v obraně, získávali míče a na hosty se valil jeden rychlý útok za druhým. V první čtvrtině domácí povolili soupeři pouze 6 bodů a když do druhé vstoupili šňůrou 13-ti bodů, bylo o utkání rozhodnuto. Na palubovce se vystřídalo všech 12 hráčů a hned 10 se jich zapsalo do tabulky střelců.

Sestava a body domácích : Mareček 16, Mikšovský 12, Víšek 11, Moučka 8, Plíšek 5, Půlpán 4, Straka 4, Vaněk 4, Procházka 2, Letáček 1, Kalabis, Mošner. Trestné hody 13/9