Přátelské utkání Áčka

10.09.2016 12:40

BVK Holice 84:79 TJ Sokol BK Chrudim

 

Body a sestava: Votava O. 20 bodů, Soudek J. 11 bodů, Hanus M. 11 bodů, Plíšek T. 10 bodů, Mareček F. 8 bodů, Táborský Z. 8 bodů, Tkadlec T. 5 bodů, Halamka J. 4 body, Chalupník M. 2 body

 

Štěpán Popelka, trenér:

 

"    K prvnímu přátelskému utkání jsme jeli do Holic. Bohužel v sezóně se s nimi nepotkáme, tak jsme si chtěli vychutnat derby aspoň před sezónou.

    Do utkání jsme šli s tím, že chceme hrát rychle agresivně do koše. To nám vyšlo dokonale. Hlavně díky duu Mareček – Plíšek jsme se dostali do mírného vedení. Náš přechod do útoku byl velice dobrý a Holice s ním měly problémy. Zbytek prvního poločasu byl dost vyrovnaný. Byly tam nějaké zbytečné ztráty, ale to se dalo čekat, vzhledem k tomu, že to byl první zápas.

    V druhém poločasu jsme trochu změnili sestavu. Chtěli jsme vyzkoušet hrát ve vyšší sestavě. A přineslo to ovoce. Téměř každý doskok byl náš a soupeř s tím nevěděl rady. Do začátku čtvrté čtvrtiny jsme s domácím celkem drželi krok a byl to velice vyrovnaný zápas. Pak přišla zase naše chvilka a soupeř odskočil na 13 bodů. Jsme rád, že to kluci nevypustili a ještě zabojovali a nakonec jsme výsledek korigovali na konečných 84:79 pro domácí.

    První zápas splnil moje očekávání. Zápas se odehrál ve velice dobrém tempu. Ukázal nám naše silné stránky, ale i slabé. Na nich máme ještě čas zapracovat. Jsem rád, že se zápas povedl hlavně našim mladým hráčům, kteří ukázali, že nechtějí jen zahřívat lavičku a bojovali o minuty na hřišti. Odvedli dobrou práci :-)"