Dvě "povinné" výhry, na které se Áčko nadřelo

04.12.2018 21:56

 

TJ Sokol BK Chrudim - Sokol Kutná Hora 88:54 (15:12, 35:30, 62:46)
Body: Bubeník 18, Zítko 17, Kmošek 12, Večeřa 11, Soudek 10, Votava 9, Filip 8, Truneček 3

 

    Kutná Hora přijela v oslabené sestavě, když jí chyběl nejlepší střelec týmu Němeček. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Domácí se nemohli vůbec dostat do tempa a v obraně si nechávali dát hodně jednoduchých košů. Na konci první čtvrtiny začala Chrudim bránit zónově a tento krok jí vyšel. Na přelomu první a druhé čtvrtiny se podařilo udělat náskok 7 bodů. Pak přišlo polevení v koncentraci a Kutná Hora ještě 2 minuty před koncem vedla 27:30. Na konci domácí publikum probudil Večeřa, který přečetl úmysl hostů a po zisku se mu podařilo dát koš s faulem. V poločase Chrudim vedla 35:30.

    Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým domácích než v tom prvním. Chrudim bránila agresivně a rychle vyrážela do protiútoků. Ve čtvrté minutě třetí čtvrtiny si museli vzít hosté time-out. Na tabuli totiž svítilo skóre 48:30 pro domácí. Zbytek čtvtiny se hra vyrovnala. Poslední část utkání opět patřila Chrudimi. Diváci se mohli bavit rychlou hrou. Ze sedadel je zvedla hlavně akce našich nejzkušenějších hráčů, když putoval míč po ose Bubeník – Zítko – Bubeník – Zítko – koš. Díky zlepšenému výkonu v druhém poločase Chrudim zaslouženě vyhrála.

 

TJ Sokol BK Chrudim - Basket Poděbrady 74:68 (23:23, 43:32, 52:51)
Body: Soudek 17, Votava 12, Filip 10, Zítko 10, Kmošek 9, Večeřa 6, Truneček 6, Bubeník 4

 

    V neděli jsme přivítali nevyzpytatelný tým z Poděbrad. Začátek utkání připomínal sobotní první poločas. Ani jeden tým se nikam nehnal a nedokázal pobránit soupeře. První čtvrtina skončila nerozhodně 23:23. Druhá část vyšla lépe pro domácí. Díky zlepšené obraně a agresivní hře do koše si Chrudim vytvořila slibný náskok 43:32.

    Všichni očekávali, že v druhém poločase Chrudim bodový rozdíl navýší. Proti byly Poděbrady. Rychlou hrou a přesnou střelbou dokázaly zápas vyrovnat. Poslední část zápasu začala pouze jednobodovým vedením domácích. Chrudimští basketbalisté ve čtvrté čtvrtině doslova na Poděbrady vlétli. Hostující trenér byl nucen si vzít time-out, protože prohrávali o 11 bodů. Poděbradům se ještě v závěru utkání podařilo stáhnout náskok na 68:64. Trojkou dodal klid domácím Ondřej Zítko, který také zakončil zápas dvěmi úspěšnými šestkami. Poděbrady byly více než vyrovnaný soupeř a donutily domácí makat na 100% až do konce.V celém utkání se domácí trápili na čáře trestného hodu. Za celý zápas měli úspěšnost pouhých 40%.