Béčko porazilo nováčka VČL

17.11.2014 17:11

TJ Sokol BC Darren Chrudim 81:69 TJ Jiskra Havlíčkův Brod (19:16, 44:29, 67:50)

Body a sestava: Soudek J. 32 bodů, Truneček M. 19 bodů, Blažek R. 16 bodů, Půlpán D. 7 bodů, Víšek O. 4 body, Halamka V. 3 body, Truneček L., Halamka J., Suchánek M.

V neděli tým Chrudimi přivítal na domácí palubovce nováčka Východočeské ligy Havlíčkův Brod. Úvodní čtvrtina nabídla vyrovnanou bitvu. Žádnému týmu se nepodařilo dostat do většího bodového vedení. V druhé čtvrtině domácí trenér Chlíbek přistoupil k agresivnější obraně, díky které Chrudim vyhrála tuto část utkání 25:13. Poslední 4 minuty prvního poločasu vyhrál Darren 20:5. Třetí čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, ale byl tu jeden hráč, který vyčníval. Jan Soudek vstřelil v tomto hracím období 15 ze svých 32 bodů. Darren se v celém utkání mohl opět spoléhat na bodové lídry Jana Soudka (32 bodů), Martina Trunečka (19 bodů) a Robina Blažka (16 bodů). Opět musíme také pochválit mladé hráče, kteří hlavně v druhé čtvrtině výborně bránili již zmíněný zone-press.