Áčko: zkrat v poločase a konečně výhra

02.02.2016 08:26

TJ Sokol, BC Darren Chrudim - BK Lions Jindřich. Hradec 70:77 (13:10, 38:25, 55:57)

Body a sestava: Hanus M. 16 bodů, Dosoudil K. 12 bodů, Soudek J. 10 bodů, Chalupník M. 9 bodů, Večeřa M. 9 bodů, Filip J. 8 bodů, Bubeník J. 5 bodů, Halamka J. 1 bod, Zítko O., Havlín K.

 

Štěpán Popelka, trenér:

"V sobotu jsme přivítali tým z Jindřichova Hradce. Soupeř přijel bez svého trenéra, tak jsme si říkali, že by nemuseli hrát celoplošný press, kterým se prezentovali u nich. Úvod utkání ukázal, že se bude jednat o velice vyrovnané utkání. První čtvrtinu jsme vyhráli 13:10. Pak přišla naše chvíle, kdy jsme hlavně v útoku odehráli velice dobrou pětiminutovku. Dostali jsme se do vedení 28:18. V útoku šel míč krásně z ruky a v obraně jsme si dokázali pomoci a pokrýt střelce soupeře. Do poločasu jsme šli se třináctibodovým vedení. V druhém půli jsme očekávali press soupeře. Ten nás ale dokonale překvapil. Nastoupil do zónové obrany. Na ní jsme dokázali hned odpovědět trojkou z ruky Soudka. Říkal jsem si, že by bylo super dát rychle ještě jednu, aby soupeř musel od zóny odstoupit. To se vůbec nepovedlo. Začali jsme zbytečně ztrácet a Jindřichův Hradec nás trestal jedním jednoduchým košem za druhým. Třetí část jsme prohráli 17:32 a hosté se dostali do mírného vedení. Do poslední čtvrtiny jsme si řekli, jak budeme proti jejich zóně hrát. Bohužel nám asi došly síly a soupeř nakonec po zásluze vyhrál 70:77. Za celý druhý poločas jsme obdrželi 52! bodů."

 

TJ Sokol, BC Darren Chrudim - BK Tábor 71:64 (22:10, 47:29, 60:45)

Body a sestava: Hanus M. 19 bodů, Soudek J. 17 bodů, Dosoudil K. 13 bodů, Chalupník M. 7 bodů, Večeřa M. 6 bodů, Filip J. 4 body, Havlín K. 3 body, Bubeník J. 2 body, Zítko O., Halamka J.

 

Štěpán Popelka, trenér:

"V neděli přijel Tábor, který je znám tím, že skoro celý zápas hraje v zónové obraně. Vzhledem k sobotnímu zápasu jsem z toho měl trochu strach. Tábor přijel bez některých hráčů základní rotace. Před utkáním jsme si nakreslili, co budeme proti zóně hrát, aby se neopakoval podobný zkrat jako proti Jindřichovu Hradci. Úvod nám vyšel dokonale. Jedna hezčí akce střídala druhou a naše agresivní obrana nedala soupeři moc šancí skórovat. Díky tomu jsme se rychle dostali do vedení 14:2. V první čtvrtině se ukázal Michal Hanus, který za prvních deset minut dal 11 ze svých celkových 19 bodů. Zbytek prvního poločasu byl naprosto v naší režii. Každý hráč, který nastoupil, odvedl velice dobrou práci. V poločase svítilo na tabuli skóre 47:29. Říkal jsem si, že Tábor nebude mít tolik energie, aby nám dokázal nějak více vzdorovat. To jsem se mýlil. A dost. Tábor začal hrát více agresivně v obraně a my zase začali zbytečně ztrácet. Takhle to bylo do konce zápasu. Bohužel je asi dost vidět, že někteří hráči jsou po delším zranění a dochází jim dříve síly. Věřím, že nám toto vítězství pomůže do dalších zápasů, protože nějaké vítězství už jsme museli urvat pro větší pohodu týmu."