Áčko prohrálo domácí utkání po dvou letech

23.10.2018 09:51

TJ Sokol BK Chrudim - BK NAPOS Vysoká nad Labem 72:82
Body: Votava 24, Soudek 17, Bubeník 11, Kmošek 9, Richtr 6, Filip 5, Zítko, Truneček

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Ondřej Votava během minuty vstřelil dvě přesné trojky. Rychlou odpovědí bylo 7 bodů v řadě od hostujícího Kiršbauma. Chrudim měla v prvním hracím období mírnou převahu a zaslouženě se dostala do vedení 24:18. Druhá čtvrtina byla spíše soubojem obran.   Hlavně pod košem to byl opravdu boj. Celkem se za druhou čtvrtinu střílelo 14 trestných hodů. Domácím basketbalistům se podařilo náskok trochu navýšit a do druhého poločasu šli s 10ti bodovým vedením.
Druhý poločas začal opatrně z obou stran. Ještě v páté minutě byl stále rozdíl 10 bodů pro Chrudim.  Druhých pět minut třetí čtvrtiny patřil jednoznačně Vysoké. Podařilo se jim vyhrát tuto část utkání 15:5 a rázem se začínalo od nuly. Poslední čtvrtina zápasu byla v režii hostů. Díky chybám domácího celku vyráželi do rychlých protiútoků. Chrudim odešla v druhém poločasu fyzicky a díky zbytečným ztrátám okusila po dvou letech, jaké to je prohrát na domácím hřišti. (Naposledy se prohrálo na domácím hřišti - myšleno ve sportovní hale - 28.2.2016 proti Tesle Pardubice)

Štěpán Popelka:
„První poločas jsme hráli velmi dobře. Díky zodpovědné obraně jsme Vysokou nutili do těžkých střel a nenechali je doskočit, aby měli další šance na zakončení. Druhý poločas byl naopak velice špatný. Trápili jsme se hlavně v útoku. Zbytečně jsme předržovali balón a díky hloupým ztrátám jsme posílali Vysokou do přečíslení, které umí proměnit. Bylo i znát, že jsme v týmu měli 3 nové hráče a s týmem se musí pořádně sehrát.“

TJ Sokol BK Chrudim - BVK Holice 97:79
Body: Votava 27, Kmošek 17, Bubeník 16, Filip 11, Soudek 11, Truneček 6, Richtr 5, Zítko 4

Začátek zápasu patřil domácím. Ve 3. minutě bylo skóre 10:2. Hosté se ze špatného vstupu do utkání rychle vzpamatovali a dokázali se Chrudimi vyrovnat. Druhou čtvrtinu začali domácí šňůrou 13:0. Díky rychlému přechodu do útoku a nájezdům do koše, nutili hostující tým k faulům. Chrudimští dokázali v druhé část zápasu proměnit 10 z 11 trestných hodů. Na konci druhého části neudržel nervy na uzdě domácí Přemysl Richtr a po dvou technických chybách pro něj zápas skončil. V poločasové přestávce svítilo na tabuli skóre 47:33 pro Chrudim.
Třetí čtvrtina byla vyrovnaná. Domácím hrálo do karet, že Holice začaly sbírat fauly. Bohužel se jim nepodařilo navýšit bodový rozdíl. Ve čtvrté čtvrtině si oba týmy otevřeli střelnici. Celkem v ní padlo 9 trojek. Konec utkání už se dohrával a domácí si připisují důležité vítězství.

Štěpán Popelka:
„Soupeř přijel v hodně osekané sestavě. Chtěli jsme proto hrát rychle a do koše, aby Holice sbíraly fauly. První poločas se nám dařilo hlavně na obraném doskoku a vyráželi jsme rychlých protiútoků. Bohužel na konci prvního poločasu přišel zkrat od Přemka Richtra a museli jsme zápas dohrávat je se 2 pivoty.  Druhý poločas jsme nechtěli dopustit zkrat ze sobotního utkání. Podařilo se nám náskok udržet. V poslední části jsem kluky nabádal hrát agresivně do koše, protože měl soupeř problémy s fauly. Můžeme být rádi, že nám tam spadly nějaké trojky. Musíme lépe reagovat na vývoj zápasu a lépe se rozhodovat, kdy je lepší vystřelit a kdy najet do koše pro faul. Kluky musím pochválit za úspěšnost šestek. Za celý zápas jsme minuli jen 4. Myslím, že dnešní vítězství je zasloužené.“