Béčko vyhrálo jedno utkání

26.09.2017 11:21

Basket TJ Svitavy „B“ 82:90 TJ Sokol BK Chrudim (11:25, 29:42, 52:57, 71:71, 75:75)

Body a sestava: Soudek 27, Plíšek 21, Blažek 17, Holý 8, Víšek 7, Moučka 6, Letáček 4, Kalabis, Zouhar

Martin Truneček, trenér:

„O víkendu nás čekalo zahájení VČL a s tím dva venkovní zápasy. V sobotu jsme vyjeli do Svitav. Poslední utkání jsme tu prohráli. Měli jsme tedy o to větší motivaci to domácím vrátit. Na našich hráčích byla vidět chuť do zápasu. Agresivní hrou jsme hned od začátku dostali soupeře pod tlak. Vyústilo z toho rychlé vedení o 11 bodů. Celý první poločas se nesl v bojovném duchu a soupeři jsme dost zatápěli. Bohužel ihned po poločase svitavský tým začal mnohem důsledněji bránit a svým kvalitním útokem dostal naše hráče do problémů s fauly. V nervózní koncovce nám absolutně selhala střelba trestných hodů (v zápase 39/15!!!), čímž jsme dopustili prodloužení a v závěru i strachování se o výsledek. Ve druhém prodloužení jsme našli zbytky sil a začali se zase zaměřovat na důslednou obranu. Díky ziskům a kvalitním obranném doskoku jsme vybíhali do rychlých protiútoků a soupeře zlomili. Navíc nám pomohla i dobrá úspěšnost střelby za tři body. Pozitivní na zápase bylo hlavně zapojení všech hráčů z lavičky, kteří dokázali plnohodnotně nahradit kluky ze základní sestavy a tím mohli být připraveni do náročné koncovky.“

TJ Jiskra Havlíčkův Brod 74:48 TJ Sokol BK Chrudim (22:11, 47:17, 67:29)

Body a sestava: Víšek 10, Blažek 10, Soudek 9, Moučka 7, Plíšek 6, Halamka V. 2, Zouhar 2, Holý 2, Halamka J., Letáček

„Oproti tomu výjezd do Havlíčkova Brodu byl úplně o něčem jiném. Soupeř se spoustou mladých hráčů dokonale využil výhodu domácí palubovky a absolutně nás zaskočil. Jeho precizní obrana a rychlé protiútoky vedli až ke skóre 11:0. Bohužel ani změna na zónovou obranu nám nepřineslo mnoho úspěchů a tak o poločase na tabuli svítil hrůzostrašný výsledek 47:17!!! Do druhé půle jsme šli s tím, že zkusíme ještě zabojovat a nepříznivý výsledek zvrátit. Soupeř byl však proti. Další šňůrou 8:0 nás opět poslal ke dnu. Za pochvalu stojí snad jen poslední čtvrtina, kterou kluci odmakali na krev a srazili konečné skóre na rozdíl 26 bodů. Opět stojí za zmínku naše katastrofální úspěšnost trestných hodů, které si musí vzít každý hráč k srdci!!!“