29.11.2016 14:17

BK Vysoká nad Labem 52:77 TJ Sokol BK Chrudim

Body: Votava 17, Hanus 14, Bambuškar 10, Tkadlec 10, Večeřa J. 9, Večeřa M. 7, Filip 4, Soudek 3, Zítko 3

Průběh utkání

Úvod utkání patřil hostujícímu celku. Díky agresivní obraně se nemohli domácí prosadit a během pár minut na tabuli svítil výsledek 3:10. Začátek druhé čtvrtiny se Chrudim dostala na rozdíl až 15ti bodů a náskok stále rostl. Chrudimští předváděli opravdu pohledný basket. Bylo k vidění několik pěkných akcích, které ocenil i domácí komentátor. Vysoká zkusila změnit obranu na zónovou. Toho dokázal využít Ondřej Votava, který během minuty vstřelil tři trojky. Do poločasu šli domácí za stavu 19:40. Třetí čtvrtina byla vyrovnanější. Vysoká se dokázala přiblížit na rozdíl 15 bodů, ale hostující tým dokázala hned odpovědět. Do poslední části vstoupili lépe hosté a díky své agresivní hře náskok stále narůstal. Nakonec zápas skončil rozdílem 25ti bodů. Chrudim byla od začátku lepším týmem. Hlavně na obrané polovině nedala domácím šanci.

Jan Večeřa, v zápase 9 bodů:

„Po dvou porážkách jsme přijeli do Vysoké s jediným cílem - vyhrát!! Věděli jsme ovšem, že nás nečeká vůbec lehký soupeř, navíc i jeho hala specifická. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, sršela z nás energie, snažili jsme se hrát velmi rychle a přineslo to brzké vedení, což si myslím, že nás uklidnilo a dodalo sebevědomí. Líbilo se mi, že každej, kdo nastoupil, makal na 100% v obraně, to přinášelo zisky a pak jsme to ve 3 valili do rychlého protiútoku. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že domácí se můžou vrátit zpátky do zápasu jedině trojkama. Ovšem naše obrana fungovala pořád skvěle a soupeře jsme do ničeho nepustili a konečně jsme zápas dovedli do klidného vítězství. Jsem strašně rád, jak jsme tento zápas zvládli, kluky chválím a doufám, že tuhle rychlou hru přeneseme i do dalších zápasů. „

BK Loko Trutnov 49:73 TJ Sokol BK Chrudim

Body: Votava 14, Soudek 12, Tkadlec 11, Bambuškar 9, Chalupník 8, Hanus 8,Filip 7, Večeřa M. 4, Večeřa J.

Začátek utkání byl velice vyrovnaný. Chrudimští měli problémy hlavně s řešením clony na hráče s míčem. Závěr první části se ale hostujícímu týmu podařilo mírně domácím utrhnout na rozdíl 12ti bodů. Druhá čtvrtina byla poměrně vyrovnaná. Žádný tým nedokázal s bodovým rozdílem nic moc udělat. Domácí se snažili, ale díky dobré obraně Chrudimi se nedokázali prosadit. Chrudim se trápila v útoku, kdy díky nevynuceným chybám neskončily akce košem. V polovině třetí čtvrtiny narostl náskok hostů na 23 bodů. Na domácích bylo vidět, že hlavně fyzicky nestačí a nemají síly na to vzdorovat aktivní Chrudimi. Konec zápasu se už spíše dohrával. Konečný výsledek 49:73 odpovídá tomu, co bylo k vidění na palubovce.

Jan Filip, kapitán mužstva:

„„V neděli jsme zavítali na palubovku Trutnova, který se v současnosti nachází na chvostu tabulky 2. ligy. Ačkoliv jsme se s tímto celkem potkali historicky poprvé, věděli jsme, že hra soupeře stojí na ose 3 hráčů. Pokyny trenéra byly tím pádem jasné – pokrýt klíčové hráče, hrát rychle dopředu a vyvarovat se zbytečných ztrát míče. V zápase jsme dominovali již od začátku, kdy jsme poctivou obranou dostali soupeře pod tlak a následnými zisky míče dokázali jednoduše skórovat z rychlých protiútoků. V okamžiku, kdy soupeř změnil obranu na zónovou, jsme neváhali a chladnokrevně proměňovali střely z perimetru. Z pohledu kapitána jsem s výkonem týmu spokojen, odehráli jsme velmi dobré utkání, při kterém přispěli všichni hráči. Bylo to kolektivní vítězství.“