Áčko na úvod dvakrát vyhrálo

04.10.2016 15:16

TJ Sokol BK Chrudim 58:41 BK Brandýs nad Labem (10:12, 21:25, 41:32, 58:41)

Body a sestava: Soudek 16, Mareček 8, Votava 8, Chalupník 7, Večeřa M. 6, Bambuškar 6, Tkadlec 4, Truneček 3, Zitko, Večeřa J.

V sobotu začala 2.liga v basketbalu a domácí Chrudim přivítala nováčka z Brandýsa nad Labem. Úvod utkání Chrudimi hlavně v útoku moc nevyšel. Do šancí se hráči dostávali, ale nedokázali je proměnit. Celkově v prvním poločasu bylo vidět hodně nevynucených ztrát na obou stranách. Nicméně po polovině utkání šel hostující tým do kabin s mírným vedením 21:25. Do druhého poločasu jakoby přišel na hřiště nový tým. A to tým Chrudimi. Hráči hráli aktivně jak na obranné tak i na útočné polovině a projevila se kvalita mužstva. Brandýs měl problém se prosadit proti zónové obraně. Naopak chrudimští zrychlili přechod na útočnou polovinu a dokázali soupeřovi chyby trestat. Díky zlepšenému výkonu v druhém poločasu si Chrudim připsala první vítězství a nedopustila blamáž, která se konala před dvěma lety, kdy chrudimští prohráli první zápas sezóny v Brandýse.

TJ Sokol BK Chrudim 62:55 TJ AŠ Mladá Boleslav (22:10, 38:21, 56:38)

Body a sestava: Soudek 17(5 trojek), Votava 15, Bambuškar 7, Tkadlec 6, Večeřa M. 4, Chalupník 4, Zítko 4, Truneček 3, Mareček 2, Večeřa J.

V něděli přijel tým z Mladé Boleslavi. Tentokrát chrudimští od začátku ukázali, kdo hraje doma. Kvalitní práce na obranném doskoku pramenila v rychlé protiútoky, se kterými si Boleslav nevěděla rady. První čtvrtina skončila 22:10. V další části hry se domácím dařila hlavně střelba z dálky. Celkově ve druhé čtvrtině dali domácí 4 úspěšné tříbodové střely. Pak přišlo něco, co do sportu nepatří. Po střele poslal jeden hráč hostí domácího Miroslava Večeřu loktem k zemi. Ten musel odjet na šití do místní nemocnice. Na výsledkové tabuli v poločasu svítilo skóre 38:21. Třetí čtvrtina byla dost vyrovnaná. Hráči hostí se snažili hrát agresivněji do koše, ale domácí na každý jejich koš dokázali odpovědět stejnou mincí. Vše nasvědčovalo, že si domácí v poklidu dojdou pro druhou výhru. Bohužel se tak nestalo. Na začátku čtvrté čtvrtiny se vyfauloval Jan Soudek a v tu chvíli začal na hřišti excelovat pivot Boleslavi, Kejmar. Náskok Chrudimi se začal zmenšovat. Vše dopadlo dobře a dva body za výhru zůstaly doma.

Štěpán Popelka, trenér:

„Sobotní zápas ukázal dvě naše tváře. První poločas byl z naší strany takový unavený a bylo asi i znát, že se jedná o první zápas. Bylo tam zbytečně moc nepřesností. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát rychleji. Zkusili jsme i zónu. Vše vyšlo. Kluci makali hlavně v obraně. V druhém poločasu jsme dostali pouhých 16 bodů, což ukazuje naší kvalitu na obranné polovině. Jsem rád, že jme první zápas zvládli, protože většina hráčů si pamatuje první zápas před pár lety.

V neděli jsem čekal těžší zápas než v sobotu. Boleslav známe a víme, že za ní hraje dost kvalitních hráčů. Proto bylo pro mě překvapení, když jsem se dozvěděl, že Přelouč v sobotu s Boleslaví vyhrála. Náš cíl byl jasný. Hrát aktivně na obranném doskoku a vyrážet rychle do předu. Je dobře, že jsme navázali na druhou polovinu prvního utkání. Bohužel jsme v druhé čtvrtině přišli o Čévu. Chtěli jsme vyhrát zápas pro něj. Když jsme ve čtvrté čtvrtině přišli i o Soudka, začali jsme mít problémy. Bylo vidět, že si kluci moc nevěří. I hráči, kteří jsou velice dobří střelci, nebyli schopni proměnit šestky. Tím jsme Boleslav vrátili do zápasu. Naštěstí vše dobře dopadlo. Mám radost, že jsme to zvládli a připsali si první dvě vítězství."

Jan Soudek, hráč:

"O víkendu nás čekala první utkání 2. ligy mužů ve skupině B. Los nebyl moc přívětivý a do prvního dvojboje jsme nastupovali proti BK Brandýsu nad Labem a TJ AŠ Mladé Boleslavi. Z předchozích zkušeností jsme věděli, že se nebude jednat o žádná lehká utkání. Od prvních minut byla na obou týmech vidět nervozita z prvního utkání sezóny, všem hráčům vypadával míč z ruky a nikdo nebyl schopen pohledné kombinace. Od toho se odvíjelo nízké poločasové skóre 21:25. Do druhého poločasu vstoupilo naše družstvo s větším odhodláním udělat něco s průběhem utkání. Změnou obrany a proměněním těžkých střel jsme se dostali do vedení a po třetí čtvrtině svítilo na tabuli skóre 41:32. K našemu štěstí se soupeř nebyl schopen trefit z otevřených pozic, a tak se zbytek utkání odehrával v podobném duchu jako v předchozí části utkání a na nás čekalo první vítězství.

V neděli nás, z mého pohledu, čekal těžší soupeř. Boleslav přijela ve složení v jakém ji známe. Zápas byl ve všech ohledech jiný, než utkání v sobotu. Hrálo se rychleji, lépe kombinačně a jak Boleslav známe, tak se jednalo o agresivnější hru. Zápas měl úplně jiný náboj o čemž vypovídalo i poločasové skóre 38:21, což nás samotné trochu zaskočilo. Do dalšího dějství jsme nastupovali s vědomím, že nesmíme začátek třetí čtvrtiny nijak podcenit. Dařilo se nám v obraně doskakovat většinu míčů a v útoku šel dobře míč z ruky, což vedlo k otevřeným střelám, které jsme byli schopni proměňovat. V poslední čtvrtině jsme se snažili nepolevit, ale tým se ocitl pod pomyslnou dekou a v útoku to bylo velké trápení. Naštěstí se nám vedení podařilo udržet a naše mužstvo má cenné dvě vítězství. Lepší start do nové sezóny jsme si nemohli přát."

Příští zápasy přivítáme dva velice kvalitní soupeře z Radotína a Vyšehradu. Věřím, že díky těmto výkonům si najde více lidí cestičku do hlediště a podpoří nás.“TJ Sokol BK Chrudim 58:41 BK Brandýs nad Labem (10:12, 21:25, 41:32, 58:41)

Body a sestava: Soudek 16, Mareček 8, Votava 8, Chalupník 7, Večeřa M. 6, Bambuškar

6, Tkadlec 4, Truneček 3, Zitko, Večeřa J.

V sobotu začala 2.liga v basketbalu a domácí Chrudim přivítala nováčka z Brandýsa nad

Labem. Úvod utkání Chrudimi hlavně v útoku moc nevyšel. Do šancí se hráči dostávali,

ale nedokázali je proměnit. Celkově v prvním poločasu bylo vidět hodně nevynucených

ztrát na obou stranách. Nicméně po polovině utkání šel hostující tým do kabin s mírným

vedením 21:25. Do druhého poločasu jakoby přišel na hřiště nový tým. A to tým Chrudimi.

Hráči hráli aktivně jak na obranné tak i na útočné polovině a projevila se kvalita mužstva.

Brandýs měl problém se prosadit proti zónové obraně. Naopak chrudimští zrychlili přechod

na útočnou polovinu a dokázali soupeřovi chyby trestat. Díky zlepšenému výkonu v

druhém poločasu si Chrudim připsala první vítězství a nedopustila blamáž, která se konala

před dvěma lety, kdy chrudimští prohráli první zápas sezóny v Brandýse.

Body a sestava: Soudek 17(5 trojek), Votava 15, Bambuškar 7, Tkadlec 6, Večeřa M. 4,

Chalupník 4, Zítko 4, Truneček 3, Mareček 2, Večeřa J.

V něděli přijel tým z Mladé Boleslavi. Tentokrát chrudimští od začátku ukázali, kdo hraje

doma. Kvalitní práce na obranném doskoku pramenila v rychlé protiútoky, se kterými si

Boleslav nevěděla rady. První čtvrtina skončila 22:10. V další části hry se domácím dařila

hlavně střelba z dálky. Celkově ve druhé čtvrtině dali domácí 4 úspěšné tříbodové střely.

Pak přišlo něco, co do sportu nepatří. Po střele poslal jeden hráč hostí domácího

Miroslava Večeřu loktem k zemi. Ten musel odjet na šití do místní nemocnice. Na

výsledkové tabuli v poločasu svítilo skóre 38:21. Třetí čtvrtina byla dost vyrovnaná. Hráči

hostí se snažili hrát agresivněji do koše, ale domácí na každý jejich koš dokázali

odpovědět stejnou mincí. Vše nasvědčovalo, že si domácí v poklidu dojdou pro druhou

výhru. Bohužel se tak nestalo. Na začátku čtvrté čtvrtiny se vyfauloval Jan Soudek a v tu

chvíli začal na hřišti excelovat pivot Boleslavi, Kejmar. Náskok Chrudimi se začal

zmenšovat. Vše dopadlo dobře a dva body za výhru zůstaly doma.

Hodnocení trenéra:

„Sobotní zápas ukázal dvě naše tváře. První poločas byl z naší strany takový unavený a

bylo asi i znát, že se jedná o první zápas. Bylo tam zbytečně moc nepřesností. Do

druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát rychleji. Zkusili jsme i zónu. Vše vyšlo.

Kluci makali hlavně v obraně. V druhém poločasu jsme dostali pouhých 16 bodů, což

ukazuje naší kvalitu na obranné polovině. Jsem rád, že jme první zápas zvládli, protože

většina hráčů si pamatuje první zápas před pár lety.

V neděli jsem čekal těžší zápas než v sobotu. Boleslav známe a víme, že za ní hraje dost

kvalitních hráčů. Proto bylo pro mě překvapení, když jsem se dozvěděl, že Přelouč v

sobotu s Boleslaví vyhrála. Náš cíl byl jasný. Hrát aktivně na obranném doskoku a vyrážet

rychle do předu. Je dobře, že jsme navázali na druhou polovinu prvního utkání. Bohužel

jsme v druhé čtvrtině přišli o Čévu. Chtěli jsme vyhrát zápas pro něj. Když jsme ve čtvrté

čtvrtině přišli i o Soudka, začali jsme mít problémy. Bylo vidět, že si kluci moc nevěří. I

hráči, kteří jsou velice dobří střelci, nebyli schopni proměnit šestky. Tím jsme Boleslav

vrátili do zápasu. Naštěstí vše dobře dopadlo. Mám radost, že jsme to zvládli a připsali si

první dvě vítězství.

Příští zápasy přivítáme dva velice kvalitní soupeře z Radotína a Vyšehradu. Věřím, že díky

těmto výkonům si najde více lidí cestičku do hlediště a podpoří nás.“TJ Sokol BK Chrudim 58:41 BK Brandýs nad Labem (10:12, 21:25, 41:32, 58:41)